Nacházíte se na starší verzi webu pro ročníky 2010 a 2011. Aktuální web pro rok 2013 najdete na adrese tedxbrno.cz

Připojte se k nám

Partner Partner Dobrovolník Dobrovolník

TEDxBrno není jen další z řady konferencí, kterých jsme někteří zažili desítky. Unikátní formát spojuje chytré, nápadité a komunikativní lidi napříč oborovými škatulkami a dává jim možnost nahlížet za hranice profesních světů, kde se obvykle pohybují. TEDx akce obvykle pokrývají různorodá témata, která lze charakterizovat klíčovými slovy jako tvořivost, společenství, otevřenost, odvaha, vize, splnění snu.

Přednášky striktně omezené 3 až 18 minutami propojují někdy vzdálené ostrovy vědy, umění, podnikání a vůbec nápadů, které stojí za to si vyměňovat. Často objevují nový pohled na známé věci a stírají prach v zákoutích mysli, kam jsme se nepodívali od dětství.

Cítíte někdy únavu z prostředí svého profesního světa? Potřebujete občerstvit novými nápady a zkušenostmi? Jste zvědaví, co spojuje malíře, vědce, podnikatele a kuchaře? Nenechte si ujít TEDxBrno. Věříme, že zde navážete překvapivé kontakty a možná přijdete na nová řešení svých starých problémů.

TEDxBrno má letos k dispozici 250 míst, z nichž většina bude uvolněna do volného prodeje.


TED aneb jak to začalo

První TED konference, která svedla dohromady účastníky tří různých světů - Technology, Entertainment, Design, se konala v roce 1984.

 

 

Od roku 2009 se neziskové konference založené na "nápadech, které stojí za to si vyměňovat" začaly lavinovitě šířit do dalších zemí díky licenčnímu programu TEDx. Místní TEDx organizátoři tedy pořádají nezávislé akce propojené přes společnou značku do celosvětové sítě.

 

 

Ve více než stovce zemí se konalo již přes dva tisíce TEDx akcí a další stovky se právě chystají. V TED videoarchivu najdete záznamy více než 700 vystoupení, která už vidělo skoro 300 milionů diváků. Desítky z nich jsou navíc opatřeny českými nebo slovenskými titulky. Ta nejzajímavější se snažíme pro vás vybírat zde.

 

About TEDx, x = independently organized event

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized. (Subject to certain rules and regulations.)

 

About TED

TED is a nonprofit organization devoted to Ideas Worth Spreading. Started as a four-day conference in California 25 years ago, TED has grown to support those world-changing ideas with multiple initiatives. The annual TED Conference invites the world's leading thinkers and doers to speak for 18 minutes. Their talks are then made available, free, at TED.com. TED speakers have included Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende and UK Prime Minister Gordon Brown. The annual TED Conference takes place in Long Beach, California, with simulcast in Palm Springs; TEDGlobal is held each year in Oxford, UK. TED's media initiatives include TED.com, where new TEDTalks are posted daily, and the Open Translation Project, which provides subtitles and interactive transcripts as well as the ability for any TEDTalk to be translated by volunteers worldwide. TED has established the annual TED Prize, where exceptional individuals with a wish to change the world are given the opportunity to put their wishes into action; TEDx, which offers individuals or groups a way to organize local, independent TED-like events around the world; and the TEDFellows program, helping world-changing innovators from around the globe to become part of the TED community and, with its help, amplify the impact of their remarkable projects and activities.

Follow TED on Twitter at twitter.com/TEDTalks, or on Facebook at facebook.com/TED.


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory: